İzmir Gergi Tavan

izmir gergi tavan

Gergi tavan dekoratif ve aydınlatma amacıyla kullanılabilen, ısı ve alüminyum profillerin yardımlarıyla gerilerek tavana yerleştirilen yapı malzemesidir. İsteğe göre düz renk, desenli ya da görsel baskılı kullanılabilir.

Genellikle tavanda kullanılan bu dekoratif ürün duvarlara da uygulanabilir. Malzemesi darbelere dayanıklı olduğundan uzun süre kullanılabilir.

Ürünün yapım aşamasına geçmeden önce tam olarak nerede kullanmak istediğinize karar vermelisiniz. Sonrasında ilk olarak gereken ölçüde alçıpan ile tavanın kabı hazırlanır. Alçıpan kuruduktan sonra alüminyum profiller ile sabitlenir ve en son olarak da kumaş gerdirilerek profillere tutturulur.

Eğer aydınlatma için de kullanmak istiyorsanız led ışıklar yerleştirilir ve tavanınız kullanıma hazır olur. Bu işlem oldukça ekonomiktir.

Gergi Tavan Modelleri

Pek çok farklı modele sahip olan gergi tavan kendinizin seçip uygulatmak istediği görseller basılarak da uygulanabilir.

Ürünün özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Darbelere dayanıklıdır ve kırılma, deforme olma gibi sorunlar yaşanmaz.
  • Üzerine dilediğiniz görsel baskı uygulanabilir.
  • Demonte edilebilir.
  • Aydınlatma için kullanılabilir.
  • Hijyen kurallarına uygun olarak üretilmiştir.
  • Su ve ısı dayanıklılığı vardır.
  • Uzun yıllar kullanılabilir, renginde herhangi bir solma yaşanmaz.

Kullanılan kaliteli malzeme sayesinde on yıla kadar kullanılabilen tavanlar yangın durumlarında da alev almayacak şekilde üretilmiştir. Bu sebeple güvenlidir ve herhangi bir afet durumunda hayati tehlike oluşturmaz.

Bir seferliğine gerildikten sonra yumuşama ya da çökme yapmayacağı için tadilat gerektirmeyen ürünlerdir.

Gergi Tavan M2 Fiyatı

Gergi tavan hangi alana ve ne kadar alanı kaplayacak şekilde yaptırmak istediğinize göre fiyat değişimi gösterir. Kendinden desenli ürünler de vardır fakat özel baskı da talep edebilirsiniz. Bu da fiyatı etkiler.

Tek seferliğine ödeme yaparak uzun yıllar kullandığınız bir ürün olduğu için oldukça ekonomiktir. Eğer oturduğunuz evde tavan akıtıyorsa ya da görüntüsünden memnun değilseniz çok kısa sürede bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Aksi durumda tekrar tekrar tadilat yapmanız gerekebilir ve bu daha fazla maddi harcama anlamına gelir. Tekrar tadilat gerektirmeyeceğinden size ekstra masraf çıkarmaz.

Montajı hızlı ve kolay yapıldığından taşınma durumlarında da yer değiştirebilir ve hasar görmeden tekrar uygulanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir